Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Новости

Київ

Частка вільних площ на ринку торгових центрів Києва припинила своє зниження

Після тривалого падіння вакантність стабілізувалася на рівні 3,7%


Київ, 31 січня 2019 року – За даними компанії JLL, у 4-му кварталі 2018 року вперше за останні два роки не відбулося зниження частки вільних площ на ринку торгових центрів Києва. У той же час за рік показник скоротився на 1,9 п.п. і склав 3,7%.

Частка вільних площ у торгових центрах Києва
Частка вільних площ у торгових центрах Києва_310119.png
Джерело: JLL

«Припинення зниження частки вакантних площ зумовлено досягненням тимчасової рівноваги на ринку торгових центрів Києва. Після значного зростання у 1-му півріччі (на 20%) майже до докризового рівня – 1 140 дол. за кв. м в рік (95 дол. за кв. м в міс.) – орендні ставки також стабілізувалися», – коментує Катерина Весна, керівник відділу торгових площ компанії JLL (Україна).

Динаміка максимальної ставки оренди у торгових центрах Києва
Динаміка максимальної ставки оренди у торгових центрах Києва_310119.png
Джерело: JLL

У той же час у порівнянні з іншими європейськими столицями орендні ставки в Києві залишаються порівняно невисокими: наприклад, максимальна ставка оренди у Варшаві вище на 55%, у Празі - на 80%. Відносно низька вартість приміщень разом із зростанням купівельної спроможності населення сприяли стійкому попиту з боку міжнародних рітейлерів до українського ринку. Це також підтримувалося прагненням орендодавців нарощувати присутність відомих світових брендів у своїх об'єктах.

У 2018 році на ринок Києва вийшов 21 новий бренд, переважно fashion-сегменту. Знаковими стали відкриття перших магазинів шведського бренду H&M, Zara Home іспанської групи Inditex, турецьких рітейлерів Koton і DeFacto. Також було заявлено про швидкий вихід на ринок шведської мережі товарів для дому IKEA і французького спортивного гіганта Decathlon.

Попит з боку рітейлерів, низька частка вакантних площ і зростаючі ставки оренди призвели до пожвавлення девелоперської активності. На найближчі два роки у Києві заявлено до введення 11 якісних торгових центрів сукупною орендопридатною площею близько 500 тис. кв. м. Із них, згідно з прогнозом аналітиків компанії JLL, у 2019 році на ринку з'явиться 309 тис. кв. м, якщо не відбудеться перенесення термінів введення.

Динаміка введення торгових центрів у Києві
Динаміка введення торгових центрів у Києві_310119.png
Джерело: JLL

«Якщо очікування реалізуються, то введення у поточному році виявиться максимальним для ринку торгових центрів Києва. Варто відзначити, що багато ТРЦ, запланованих на цей рік, були анонсованими і на попередні роки; серед них – Retroville, River Mall і Blockbuster Mall. У той же час динаміка будівництва і заповнення орендарями цих проектів сьогодні сигналізують, що вони будуть завершеними найближчим часом, – додає Катерина Весна. – Ми припускаємо, що запуск заявлених торгових центрів призведе до зростання частки вільних площ у середньому по ринку до 13-15% до кінця 2019 року».

У 2018 році ринок торгових центрів Києва збільшився на 49 тис. кв. м за рахунок введення трьох об'єктів: 1-ї фази ТРЦ Auchan Rive Gauche, «Рітейл Парк Петрівка» і ТРЦ «Смарт Плаза Політех». При цьому у 4-му кварталі сталася реконструкція частини МФК Silver Breeze під офіси, що зменшило обсяг ринку торговельної нерухомості на 6,6 тис. кв. м. Таким чином, на кінець 2018 року загальний обсяг пропозиції ТЦ в українській столиці склав 1,03 млн кв. м.Про компанію JLL

JLL (NYSE: JLL) є лідируючою компанією на ринку професійних послуг в сфері нерухомості та управління інвестиціями. Ми реалізуємо новий підхід до нерухомості, формуючи простір та необмежені можливості для досягнення найсміливіших цілей. Слідуючи цьому підходу, ми сьогодні створюємо краще завтра для наших клієнтів, співробітників і суспільства в цілому. JLL входить у список найбільших компаній світу Fortune 500, об'єднує 88 тис. cпівробітників в більш ніж 80 країнах світу (за даними на 30 вересня 2018 року). JLL є брендом і зареєстрованим торговим знаком Jones Lang LaSalle Incorporated.

У Росії та СНД JLL представлена офісами в Москві, Санкт-Петербурзі та Києві. Команда JLL в Україні відзначена низкою нагород, включаючи премію «Краща консалтингова компанія на ринку нерухомості» на Ukrainian Property Awards в 2013 році та премію Awards of Excellence в номінації «Консалтингова компанія» на EE Real Estate Project Awards у 2017 році.