Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Новости

Киев

Частка вільних площ на офісному ринку Києва досягла мінімального рівня за останні 10 років

Введення за 1-е півріччя 2018 року стало рекордно низьким


Киев, 30 липня 2018 року – Вакантність на ринку офісної нерухомості Києва продовжує знижуватися. У 2-му кварталі 2018 року частка вільних площ досягла 10,0%, що є мінімальним значенням за десятиліття, свідчать дані компанії JLL. Зменшення показника в минулому кварталі відбулося за рахунок динаміки в класі B: за квітень-червень рівень вакантності в ньому скоротився на 1 в.п. (з 11,1% до 10,1%), у той час як у класі А спостерігалося невелике збільшення – на 0,2 в.п. (з 9,1% до 9,3%).

Динаміка частки вільних площ на офісному ринку Києва
Динаміка частки вільних площ на офісному ринку Києва_310718.png
Джерело: JLL

«У той час, як у середньому по місту частка вільних площ склала 10,0%, на деяких субринках вона значно нижча. Так, знайти вільне приміщення на Подолі, де вакантні близько 3,7% площ, досить складно. Єдиним субринком, де спостерігалося зростання середньої частки вакантних площ у 2-му кварталі, став Правий берег. На даний момент він є лідером за рівнем вакантності, що пов'язано з найбільшим обсягом офісних площ у порівнянні з іншими субринками», – коментує Олександра Глобіна, керівник відділу офісних площ компанії JLL (Україна).

Частка вільних площ у розрізі субринків Києва
Частка вільних площ у розрізі субринків Києва_310718.png
Джерело: JLL

Однією з причин зменшення обсягу незайнятих приміщень є низький обсяг введення. У 2-му кварталі на ринок вийшов лише один об'єкт – корпус В2 бізнес-центру Unit City (клас В) площею 2,9 тис. кв. м. З урахуванням того, що в 1-му кварталі нових об'єктів не з'явилося, введення за 1-е півріччя 2018 року стало рекордно низьким за всю історію ринку якісних офісних площ Києва.

Крім введеного в 1-м півріччі бізнес центру, в 2018 році очікується завершення ще п'яти об'єктів загальною площею 35,7 тис. кв. м. Однак навіть за умови виходу на ринок всіх анонсованих площ, підсумковий результат виявиться на 15% нижче за показник 2017 року.

Динаміка введення офісних площ в Києві
Динаміка введення офісних площ в Києві_310718.png
Джерело: JLL


Низький обсяг введення і відсутність великих вільних блоків в існуючих будинках обумовлюють невисокий показник чистого поглинання на офісному ринку Києва. За підсумками 2-го кварталу він досяг 13,9 тис. кв. м, що в два рази менше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Негативна динаміка зафіксована і в обсязі угод: за квітень-червень поточного року було орендовано і придбано 41,7 тис. кв. м; це на 27% поступається результату 2-го кварталу 2017 року.

Баланс офісного ринку Києва
Баланс офісного ринку Києва_310718.png
Джерело: JLL

Орендні ставки на офісному ринку Києва не змінилися в 2-му кварталі. Максимальна базова ставка знаходиться на рівні 29 дол. за кв. м в місяць (без урахування ПДВ і експлуатаційних витрат). Діапазон базової ставки в бізнес-центрах класу А складає 18-29 дол. за кв. м в місяць, в класі В – 12-20 дол. за кв. м в місяць.


Інформація про JLL

JLL (NYSE: JLL) є лідируючою компанією на ринку професійних послуг в сфері нерухомості та управління інвестиціями. Ми реалізуємо новий підхід до нерухомості, формуючи простори та необмежені можливості для досягнення найсміливіших цілей. Дотримуючись цього підходу, сьогодні ми створюємо краще завтра для наших клієнтів, співробітників і суспільства в цілому. JLL входить у список найбільших компаній світу Fortune 500, об'єднує близько 300 корпоративних офісів і 83,5 тис. співробітників у більш ніж 80 країнах світу (за даними на 31 березня 2018 року). JLL є брендом і зареєстрованим торговим знаком Jones Lang LaSalle Incorporated.

У Росії і СНД JLL представлена офісами в Москві, Санкт-Петербурзі та Києві. Команда JLL в Україні відзначена низкою нагород, включаючи премію «Краща консалтингова компанія на ринку нерухомості» на Ukrainian Property Awards у 2013 році та премію Awards of Excellence у номінації «Консалтингова компанія» на EE Real Estate Project Awards у 2017 році.