Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Новости

Киев

Орендні ставки в торгових центрах Києва повертаються на докризовий рівень

Зростання показника спостерігається два роки поспіль


Київ, 16 липня 2018 року – За даними консалтингової компанії JLL, за 2-й квартал 2018 року максимальні орендні ставки в якісних торгових центрах Києва збільшилися на 12% і перевищили  1 140 дол. за кв. м у рік (95 дол. за кв. м у міс.). Зростання ставок триває протягом двох років після того, як в 2015 році вони впали до мінімального значення.

«Максимальні орендні ставки майже досягли докризового рівня 2010-2013 років, коли вони становили 1 150-1 200 дол. за кв. м у рік. Значне зростання пов'язане з обмеженою пропозицією, з якою зіштовхуються як існуючі рітейлери, що активно розвиваються на ринку, так і нові компанії, які виходять на ринок. Нові бренди прагнуть відкривати свої магазини в найбільш успішних об'єктах, однак знайти необхідну площу в таких торгових центрах нелегко», – зазначає Катерина Весна, керівник відділу торговельних площ компанії JLL (Україна).

Динаміка максимальної орендної ставки в торгових центрах Києва
Динаміка максимальної орендної ставки в торгових центрах Києва_160718.png
Джерело: JLL

Можливості для розвитку обмежені невисоким введенням. За 2-й квартал загальний обсяг торговельних площ у Києві зріс лише на 15 тис. кв. м*: ринок поповнився торговим центром «Смарт Плаза Політех». «Ми не очікуємо збільшення пропозиції у 2-му півріччі 2018 року, оскільки з високою ймовірністю терміни реалізації анонсованих раніше проектів будуть перенесені на більш пізній період – на 2019-2020 роки. У результаті сукупний обсяг введення ТЦ в 2018 році буде дорівнювати результату 1-ї половини року – 49 тис. кв. м. При цьому введення, що прогнозується на 2019 рік, на сьогодні перевищує 250 тис. кв. м, при завершенні всіх анонсованих проектів це стане рекордом для ринку торгових центрів Києва», – коментує Дарина Кулага, аналітик компанії JLL (Україна).

Динаміка введення торгових центрів у Києві
Динаміка введення торгових центрів у Києві_160718.png
Джерело: JLL

Незважаючи на появу нового об'єкта на ринку, частка вільних площ у 2-му кварталі продовжила зменшуватися, знизившись на 0,3 в.п., до 4,2%. Введений на початку квітня ТЦ «Смарт Плаза Політех» вже до кінця кварталу заповнився на 95%, тому його вплив на середній рівень вакантності був несуттєвим. За прогнозом аналітиків компанії JLL, у 2-му півріччі вакантність буде знижуватися і далі та досягне 3,5% до кінця 2018 року.

Частка вільних площ у торгових центрах Києва
Частка вільних площ у торгових центрах Києва_160718.png
Джерело: JLL

Зниження вакантності підтримується високою активністю рітейлерів. Так, у 2-му кварталі на київському ринку з'явилося чотири нових міжнародних бренди: турецький бренд одягу Koton відкрив перші магазини в ТРЦ Lavina Mall та ТРЦ Sky Mall, товари для будинку іспанської Zara Home і бутик шведської марки дитячого одягу Livly – у ТРЦ «Гулівер», турецький бренд одягу DeFacto – у ТЦ «Globus 1». Крім цього, ряд операторів, присутніх на ринку, розширювали свою мережу, серед них Under Armour, Lush, L'Occitane, а Reserved відкрив флагманський магазин у ТЦ «Globus 2».


*Тут і далі площі наведені з розрахунку GLA.


Інформація про JLL

JLL (NYSE: JLL) є лідируючою компанією на ринку професійних послуг в сфері нерухомості та управління інвестиціями. Ми реалізуємо новий підхід до нерухомості, формуючи простори та необмежені можливості для досягнення найсміливіших цілей. Дотримуючись цього підходу, сьогодні ми створюємо краще завтра для наших клієнтів, співробітників і суспільства в цілому. JLL входить у список найбільших компаній світу Fortune 500, об'єднує близько 300 корпоративних офісів і 83,5 тис. співробітників у більш ніж 80 країнах світу (за даними на 31 березня 2018 року). JLL є брендом і зареєстрованим торговим знаком Jones Lang LaSalle Incorporated.

У Росії і СНД JLL представлена офісами в Москві, Санкт-Петербурзі та Києві. Команда JLL в Україні відзначена низкою нагород, включаючи премію «Краща консалтингова компанія на ринку нерухомості» на Ukrainian Property Awards у 2013 році та премію Awards of Excellence у номінації «Консалтингова компанія» на EE Real Estate Project Awards у 2017 році.